Wees zichtbaar op LinkedIn!

LinkedIn is hét netwerk voor professionals en dus ook hét netwerk waar jij zichtbaar wilt zijn. Ben je op zoek naar nieuwe opdrachten of ben je klaar voor een nieuwe baan? Dan kan LinkedIn je hier zeker bij helpen. Volg bijvoorbeeld ons company profiel! Alles valt of staat met je zichtbaarheid op LinkedIn. Hoe beter jouw zichtbaarheid, hoe groter je kansen op succes.

Toch blijkt het in de praktijk lang niet voor iedereen eenvoudig om goed zichtbaar te worden op LinkedIn. Wij van Communicatiemensen.nu zitten veel op LinkedIn en zien veel profielen. Wil je door ons gevonden worden zodat je kunt worden benaderd voor mooie communicatie opdrachten? Lees dan de 5 tips van ons team om jouw zichtbaarheid op dit professionele netwerk te vergroten.

1. Maak je profiel mooi, duidelijk en compleet

Als wij even de tijd nemen om wat profielen op LinkedIn te bekijken, dan zien we dat veel mensen het profiel perfect verzorgd hebben. Helaas zien we ook dat er nog aardig wat ‘gatenprofielen’ te vinden zijn. Dit zijn profielen die overal gaten laten zien, door het ontbreken van informatie. Wil jij je zichtbaarheid op LinkedIn verbeteren? Start dan met het realiseren van een mooi, duidelijk en vooral ook compleet profiel. Zie je profiel als jouw visitekaartje en maak deze aantrekkelijk!

2. Zorg voor een professionele, mooie foto

Een goede foto is heel belangrijk. De juiste foto zegt iets over jou. Dit betekent niet dat je voor je LinkedIn profiel een foto gebruikt waar je met je kinderen op staat, genietend van het zwembad in de achtertuin. Ook een foto van jou met je hond, rennend en spelend in een bos, is niet geschikt voor LinkedIn. Dergelijke foto’s kun je beter bewaren voor andere social media kanalen, zoals Facebook en Instagram. Voor LinkedIn gebruik je een professionele, mooie foto. In het beste geval laat je de foto maken door een fotograaf met ervaring in het maken van foto’s voor LinkedIn profielen.

3. Deel wekelijks nieuws

Om goed zichtbaar te worden op LinkedIn is het belangrijk om actief te blijven op het platform. Ons team komt vaak profielen tegen die al maandenlang stilstaan. Totaal geen activiteit meer. Zo ga je niet opvallen natuurlijk! Probeer wekelijks iets nieuws te plaatsen op LinkedIn. Maak je iets interessants mee? Noteer het en deel het later op LinkedIn. Door regelmatig een update te posten zorg je ervoor dat mensen je gaan herkennen en vergroot je de kans dat mensen jouw updates gaan delen. Zo verhoog je eenvoudig je zichtbaarheid op LinkedIn.

4. Zet jezelf neer als expert

We mogen onszelf allemaal een expert noemen, maar zijn we het ook echt allemaal? Het is aan jou om dit te bewijzen. Deel je kennis en laat anderen op een unieke manier kennismaken met wat je doet en waarom je daar zo goed in bent. Neem anderen mee in jouw wereld en geef waardevolle tips en adviezen. Zo zet je jezelf neer als een echte expert en daar win je zichtbaarheid mee op LinkedIn.

5. Communiceer op de juiste wijze

Je manier van communiceren heeft invloed op veel zaken, waaronder ook op de manier waarop je op LinkedIn ontvangen en gewaardeerd wordt. Blijf dichtbij jezelf, maar kom met je manier van communiceren vooral ook nóg dichter bij wie jij aan wilt spreken.

Kun je als organisatie wel wat hulp gebruiken bij het goed inzetten van je social media kanalen en andere communicatiemiddelen? Communicatiemensen.nu heeft de juiste communicatieprofessional voor jou in huis. Benieuwd? Neem dan contact met ons op.